تاریخ سینما- اکران فیلم سینمایی راشومون

این مطلب را به اشتراک بگذارید
تاریخ سینما- ارائه ایی از شبکه انیمیشن -راشوموون

تاریخ سینما – ارائه یی از شبکه انیمیشن

اکران فیلم سینمایی راشومون محصول ژاپن در سال 1950

راشومون فیلمی به کارگردانی آکیرا کوروساوا است که با همکاری نزدیک با فیلمبردار کازوئو میاگاوا ساخته شده است.
این فیلم بر اساس داستان کوتاه آکوتاگاوا در سال 1922 “در یک بیشه” است
این فیلم به خاطر داستان انحرافی آن که با کاراکترهای مختلفی که نسخه های ذهنی، جایگزین، خودخدمت و متناقض از همان حادثه را ارائه می دهند معروف شده است.
راشومون را دروازه ورود سینمای ژاپن به سینمای جهان می شناسند.
این فیلم جوایز متعددی از جمله شیر طلایی در جشنواره فیلم ونیز در سال 1951 و یک جایزه افتخار آکادمی را در بیست و چهارمین جوایز آکادمی در سال 1952 کسب کرد و یکی از بزرگترین فیلمهایی است که تاکنون ساخته شده است.

خلاصه فیلم

در آغاز این فیلم یک چوب بر و یک کشیش در زیر دروازه شهر راشومون نشسته اند. که نفر سومی به آنها می پیوندد و آنها به او می گویند که شاهد داستانی مشوش (پریشان) بوده اند ، و سپس شروع به بازگو کردن برای او می کنند.

نجار ادعا كرد كه سه روز قبل در جستجوی چوب در جنگل ، جسد یك سامورایی قاتل را پیدا كرد. او می گوید ، کشف جسد ، او را به وحشت انداخت تا به مقامات اطلاع دهد.

کشیش می گوید که در همان روز که قتل اتفاق افتاد ، سامورایی را به همراه همسرش دید که در حال مسافرت است. سپس هر دو نفر به دادگاه احضار شده اند که در آنجا با راهزن اسیر شده ای ملاقات می کنند ، که ادعا می کند سامورایی ها را پس از مواجهه با وی در جنگل آزاد کرده است.

داستان راهزن


تاجامارو (توشیرو میفون) ، یک قانون گریز مشهور ، ادعا می کند که سامورایی ها را فریب داده تا با او قدم به قدم کوهستان برداشته و به یک انبار شمشیرهای باستانی که کشف کرد نگاه کند. در بیشه او سامورایی را به یک درخت گره زد ، سپس همسر سامورایی را در آنجا آورد. او در ابتدا سعی داشت با خنجر از خود دفاع کند اما سرانجام توسط راهزن اغوا شد.

این زن ، پر از شرم ، سپس از او خواست كه با همسرش تا پای مرگ دوئل کند تا او را از گناه و شرم نجات دهد. تاجامارو با افتخار سامورایی ها را آزاد کرد و با او دوئل کرد.

در خاطرات تاجامارو آنها با مهارت و جدال جنگیدند ، اما در پایان تاجیامارو پیروز شد و زن فرار کرد. در پایان داستان خود به دادگاه ، از وی در مورد خنجر گران قیمت كه متعلق به همسر سامورایی است ، سؤال می شود: او می گوید كه در سردرگمی ، همه این موارد را فراموش كرده است.

داستان همسر


همسر سامورایی (Machiko Kyō) داستانی متفاوت به دادگاه می گوید. او می گوید تاجامارو پس از تجاوز به او ، آنجا را ترک کرد. او به شوهرش التماس کرد که او را ببخشد ، اما او به سادگی با خونسردی به او نگاه می کرد. سپس او را آزاد كرد و از او خواست كه او را بكشد تا او در صلح باشد. او همچنان با نگاهی ناراحت به او خیره شد.

نگاه مرد آنقدر زن را ناراحت کرد که او با خنجر در دست از هوش رفت و هنگامی که بیدار شد شوهرش را با خنجری در سینه، مرده یافت. او سعی کرد خود را بکشد اما در نهایت تلاشش بی فایده بود.

داستان سامورایی


دادگاه سپس داستان سامورایی مرده (ماسایوکی موری) را که از طریق یک مدیوم گفته شده است می شنود.

سامورایی ادعا می کند که تاجامارو پس از تجاوز به همسرش ، از وی خواست که با او سفر کند. او قبول كرد و از تاجامارو خواست كه همسر خود را بكشد تا او احساس گناه تعلق به دو مرد نكند. تاجامارو ، از این درخواست شوکه شد ، او را گرفت و به سامورایی ها این اجازه را داد که زن برود یا او را بکشد.

سامورایی مرده اظهار داشت: “فقط برای این سخنان” من آمادگی آمرزش جرم وی را داشتم. این زن فرار کرد و تاجامارو پس از تلاش برای بازپس گیری او ، تسلیم شد و سامورایی ها را آزاد کرد. سامورایی سپس خود را با خنجر همسرش به قتل رساند. بعداً کسی خنجر را از سینه وی خارج کرد.

داستان نجار

در دروازه راشون (پس از محاکمه) ، نجار توضیح می دهد که هر سه داستان باطل بودند.

نجار شاهد تجاوز و قتل بوده است ، اما از فرصت شهادت در دادگاه محروم شده است زیرا او نمی خواست درگیر ماجرا شود.

با توجه به داستان جدید نجار، تاجامارو از همسر سامورایی التماس کرد که با او ازدواج کند ، اما این زن در عوض شوهر خود را آزاد کرد.

شوهر وی در ابتدا مایل به جنگ با تاجامارو نبود و گفت که او زندگی خود را برای یک زن فاسد خطر نخواهد کرد ، اما زن سپس او و تاجیارمو را مورد انتقاد قرار داد و گفت که آنها مرد واقعی نیستند و یک مرد واقعی برای عشق زن می جنگد. او از مردان خواست تا با یکدیگر بجنگند ، اما هنگامی که شمشیر برافراشتند ، چهره خود را از ترس پنهان کردند.

مردان نیز از شروع جنگیدن بشدت ترسیده بودند. آنها دوئلی را آغاز کردند که بسیار ترحم آور تر از آن بود که تاجامارو آن را تعریف کند ، و تاجامارو در نهایت با یک ضربه شانسی برنده شد. پس از کمی تردید ، سامورایی که التماس زندگی خود را میکرد، را کشت و زن با وحشت گریخت. تاجامارو نتوانست او را بگیرد ، اما شمشیر سامورایی را گرفت.

اوج

در دروازه شهر، بحث بین نجار ، کشیش و افراد معمولی در مورد داستان نجار با صدای کودک گریه ای قطع می شود. آنها کودک را در یک سبد رها شده می یابند.

فرد عابر کیمونو و وسایل کودک را برمیدارد. نجار وی را به خاطر دزدی از یک کودک بی پناه سرزنش می کند اما فرد عابر به می گوید که دلیل اینکه وی در دادگاه حاضر نشده است این است که خنجر سامورایی را دزدیده است و ادعا می کند که همه مردان فقط به دلیل علاقه شخصی خود انگیزه دارند.

این فریب ها و دروغ ها ایمان کاهن به بشریت را لرزاند. هنگامی که نجار کودک را در آغوش کشیش قرار داد ، او را به هوش آمد. کشیش در ابتدا مشکوک است ، اما نجار توضیح می دهد که وی قصد دارد به همراه شش فرزند خود از کودک مراقبت کند

این مکاشفه ساده داستان نجار چوب و سرقت بعدی خنجر را در یک نور جدید بازگو می کند. کشیش کودک را به نجار می دهد و می گوید که نجار به او دلیل داده است که همچنان به انسانیت امیدوار باشد.

این فیلم روی نجار در حالی بسته می شود که با کودک در خانه قدم می زند. باران متوقف شده است و ابرها نشان می دهند که خورشید بر خلاف آغاز محلی که ابر می بارد ، آشکار شده است.

اثر راشومون چیست؟

اثر راشومون از این فیلم نام گرفته است.
اثر راشومون اصطلاحی است مربوط به غیر قابل اعتماد بودن شهود چشم وموقعیتی را توصیف می کند که در آن به یک رویداد تفسیرها یا توضیحات متناقض توسط افراد درگیر داده می شود.

این اصطلاح به انگیزه ها ، سازوکارها و وقایع گزارش در مورد شرایط پرداخته و به تفسیرهای بحث برانگیز از وقایع ، وجود اختلاف نظر در مورد شواهد وقایع و ذهنیت در مقابل عینیت در ادراک ، حافظه و گزارش های انسانی می پردازد.

تاریخسینما ارائه ای از #شبکهانیمیشن

تاریخ روزشمار سینما ، ارائه ای از شبکه انیمیشن.
ما در این مجموعه مقالات سعی می کنیم به طور اختصار مروری داشته باشیم بر وقایع سینما در هر روز.
شبکه انیمیشن، ارائه دهنده انواع خدمات طراحی سایت، طراحی لوگو، طراحی کارت ویزیت، ساخت انیمیشن، طراحی کاراکتر ، طراحی استیکرهای تبلیغاتی می باشد.
جهت شناخت بیشتر شبکه انیمیشن ، لطفا نمونه کارهای مارا ببینید.
همجنین می توانید از طریق فروشگاه سایت پروژه های دلخواه خودتان را سفارش دهید.

جهت سفارش هرگونه #طراحیسایت #فروشگاهاینترنتی #انیمیشن #استیکرهای_تبلیغاتی به فروشگاه شبکه انیمیشن animation-channel.com مراجعه کنید.
خدمات طراحی سایت ما شامل

سئو استاندارد #سپرامنیتی #captcha #چت_واتساپ

و بسیاری امکانات دیگر می باشد.

نظر خودتان را ا با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =