سئو چیست؟ به زبان ساده

سئو چیست؟ به زبان ساده

سئو چیست؟ به زبان ساده – از مجموعه مقالات طراحی سایت و سئو در شبکه انیمیشن

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یا Search Engine Optimization  به چه معناست؟

 

احتمالاً تاکنون کلمه سئو را بسیار شنیده اید ، و برای شما معنی آن سوال شده است یا اینکه اکثر مردم ، آن را کاملا نمی فهمید.

SEO  از در کنارهم قراردادن حروف اول کلمات عبارت Optimization Engine Search است.

سئو فرایندی است که کمک می کند وب سایت شما در یالای صفحه (خصوصا صفحه اول) در نتایج جستجو ظاهر شود. پس زمانیکه مخاطبان شما در جستجوی محصولات یا خدمات حیطه کاری شما هستند ، وب سایت شما را سریعتر می بینند (بالاتر در نتایج جستجو) و احتمال ورود به سایت شما بیشتر است.

از آنجایی که می دانیم سئو مساله گسترده و پیچیده ای است در قدم اول برای شما اهمیت جستجو را توضیح داده و آنچه در سئو دخیل است و اینکه چرا اهمیت دارد را در بخش های بعدی این مقاله شرح خواهیم داد.

اهمیت جستجو

جستجو – تمام زندگی ما شده است هرچیزی را نمی دانید، هر مطلبی را که نمی فهمید ویا اینکه چیزی را می خواهید ، اولین کاری که انجام می دهید این است که آن را جستجو کنید.

در هر ثانیه بیش از ۴۰ هزار جستجو، فقط در موتور جستجوی گوگل انجام می شود. یعنی ۳ و نیم میلیارد جستجو در روز! این رقم بسیار بسیار بالایی است.

جستجو چنان با زندگی روزمره ما مخلوط شده است که وقتی طراحی سایت می کنیم ، باید بتوانیم وب سایتمان را در نتایج جستجو نشان دهیم.

یک موتور جستجو چه کاری انجام می دهدو چگونه سایت ها را رتبه بندی می کند؟ سئو چیست؟

هر موتور جستجو کل صفحات و وب سایت های درون اینترنت را اسکن می کند تا شما را با آن وب سایت هایی آشنا کند که فکر می کند برای جستجوی شما مفید خواهد بود. بنابراین اگر کلمه ی دوچرخه  را جستجو کنید، وب سایت هایی به شماارائه می شوند که حاوی کلمه ی “دوچرخه” باشند. ش

احتمالاً فکر می کنید ، خوب ، احتمالاً میلیون ها وب سایت با کلمه دوچرخه در وب سایت خود وجود دارند ، چگونه گوگل می داند کدام یک را نشان دهد؟ بله! این SEO است.

حرف پایانی

امروز ما سعی کردیم به طور کوتاه و موثر در مورد ”  سئو چیست؟ به زبان ساده ” صحبت نماییم و تعریفی از سئو به شما ارائه دهیم. جهت مطالعه ی ادامه ی این مطلب می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید.

SEO چگونه کار می کند؟

چرا SEO مهم است

واقعیت پشت پرده ی seo چیست؟ 

 

همچنین جهت سفارش طراحی سایت و سئو (طراحی سایت املاک، طراحی سایت رزرواسیون برای کلینیک ها، هتل ها ، آرایشگاه ها و مراکز خدماتی ، طراحی سایت آموزشگاهی )  یا مشاوره سئو یا مطالعه ی بروزترین مقالات ما میتوانید از اینستاگرام شبکه انیمیشن دیدن نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =