چرا صفحه اول گوگل اینقدر مهم است؟

چرا صفحه اول گوگل اینقدر مهم است؟

چرا صفحه اول گوگل اینقدر مهم است؟

چرا سئو سایت انقدر مهم است؟

گوگل یک موتور جستجوی بسیار قدرتمند است. گوگل  در صفحات سایت شما می خزد، و مشخص می کند که کدام صفحات برای تقریباً هر موضوعی مفیدترین و مناسب ترین نتایج برای کاربران آن هستند. ما فقط به نتایج  گوگلاعتماد نمی کنیم ، ما به آنها متکی هستیم – برای تصمیم گیری در طول روز برای هر جنبه از زندگی مان. با چنین قدرت و تأثیر بسیار زیاد ، نمایش کسب و کار کوچک شما در صفحه اول  گوگلممکن است غیر واقعی به نظر برسد. با این حال ، گوگل امکان دستیابی به صفحه اول نتایج جستجو را همیشه ممکن می کند.

چرا سئو بالاتر و رتبه بالاتر در گوگل حتی مهمتر است؟

نتایج جستجوی گوگلبا پنل های اطلاعات، جعبه های پاسخ به سوالات، سؤالات مرتبط یا قابل ارتقا ، نتایج محلی و موارد دیگر قوی تر می شود. با وجود راه های زیادی برای رسیدن به رتبه اول گوگل، کار برای رتبه های برتر ارزش این تلاش را دارد.

رتبه بندی برتر ، به معنای “نرخ کلیک قابل توجهی بالاتر” است

این یک واقعیت شناخته شده است که صفحه اول گوگل اکثر ترافیک را به خود جلب می کند. اما آیا می دانید که در “نرخ کلیک” برای نتایج “بالا” در مقابل: پایین “تفاوت های چشمگیری وجود دارد؟

یک مطالعه SmartInsights نرخ کلیک زیر را طبق موقعیت گوگل نشان می دهد:

 • نتیجه اول: ۳۶.۴٪ نرخ کلیک

• نتیجه دوم: ۱۲.۵٪ نرخ کلیک

• نتیجه سوم: ۹.۵٪ نرخ کلیک

نرخ کلیک در ادامه رو به کاهش است. برای نتیجه دهم به ۲.۲٪ کاهش می یابد (معمولاً ۱۰ نتیجه ارگانیک حداکثر در هر صفحه وجود دارد ، حتی کمتر با نتایج محلی ، تبلیغات ، جعبه پاسخ و سایر ویژگی های جدید.)  اگر در صدر نتایج جستجوی گوگل قرار نگیرید ، می توانید کلیک های زیادی را از دست دهید.

قرار گرفتن در معرض دید فوری

فراموش نکنید که نتایج برتر جستجوهای گوگل اکنون جعبه پاسخ  موقعیت صفر یا “Position Zero” را نیز شامل می شود.

  مانند نمونه زیر:

چگونه به صفحه اول گوگل برسیم ؟ چرا صفحه اول گوگل مهم است؟ سئو سایت - انجام تست سئو سایت - ارتقای سئو سایت - مشاوره سئو سایت - یافتن مشکلات سئو سایت - رتبه گوگل - صفحه اول گوگل - طراحی سایت - شبکه انیمیشن - زاهده موسوی

چگونه به صفحه اول گوگل برسیم ؟ چرا صفحه اول گوگل مهم است؟ سئو سایت 

کسب امتیاز برتر در Google می تواند منجر به برجسته شدن در یکی از این قطعه های صفحه اول ، اعطای قرار گرفتن در معرض دید فوری در کسب و کار و افزایش اعتبار شما شود.

اشتراک ترافیک موقعیت برتر

یک مطالعه دیگر توسط Chitika نشان داد که نتیجه برتر در گوگل ۳۳ درصد از ترافیک جستجو را به خود اختصاص می دهد.

هرچه وب سایت شما به رتبه بالاتری در نتایج گوگل نزدیک تر شود، اقتدار برند شما و حضور شما در جستجوی گوگل بیشتر خواهد بود.

در مقاله امروز سعی کردیم این موضوع را که “چرا صفحه اول گوگل اینقدر مهم است؟” را برای شما شرح دهیم و  در مورد اهمیت سئو سایت و رتبه برتر گوگل گفتگو کنیم. در مقالات بعدی راهکارهایی جهت افزایش رتبه سایت در گوگل به شما ارائه خواهیم داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =