SEO چگونه کار می کند؟

SEO چگونه کار می کند؟ به زبان ساده – شبکه انیمیشن

الگوریتم موتورهای جستجو

همانطور که می دانیم میلیاردها جستجو و وب سایت در اینترنت وجود دارد ، و موتورهای جستجو برای جذب مخاطبان خود بین دیگر موتورهای جستجو، به روشی نیاز دارند تا بفهمند کدام وب سایت بهترین اطلاعات را برای هر نوع جستجو ارائه می دهد. بنابراین آانها یک روش خودکار برای رتبه بندی وب سایت ها بر اساس تعدادی از عوامل مختلف ایجاد کردند. یعنی هر موتور جستجو الگوریتم های مخصوص به خود را دارد. هر بار که یک جستجو انجام می شود ، موتورهای جستجو یا همان search engine ها از این الگوریتم  مخصوص خودشان جهت مرتب سازی و رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کنند.

معیارهای موتورهای جستجو

برخی از عواملی که موتورهای جستجو برای رتبه بندی میزان مرتبط بودن یک وب سایت با یک جستجو از آنها استفاده می کنند به شرح زیر است:

کلمات کلیدی

آیا در وب سایت کلید واژه یا کلمات دارد؟ آیا این کلمات بارها در وب سایت تکرار شده اند؟ اگر کلمه کلیدی (بازدید کنندگان) چندین بار در وب سایت ظاهر شود ، موتور جستجو می تواند فرض کند که مربوط به جستجو است.

جذابیت برای کاربران

از سوی دیگر، آیا وب سایت دسترسی آسان و جذابیت برای کاربر دارد؟ در مورد جستجوهای خود فکر کنید – اگر بارگیری بیش از ۵ ثانیه طول بکشد در وب سایت باقی می مانند؟

نه ، شما می روید و به دنبال وب سایت دیگری هستید. موتورهای جستجو با آزمایش سرعت بار صفحه ، سازماندهی وب سایت ، تصاویر وب سایت و غیره این موضوع را در نظر می گیرند تا بتوانند وب سایت هایی با کیفیت بالا و آسان برای استفاده در اختیار کاربران قرار دهند.

محتوای با کیفیت

آیا وب سایت دارای محتوای با کیفیت است و آیا به روز است؟ از سال ۱۹۹۹ موتورهای جستجو نمی خواهند سایتهای دارای محتوای غیرقابل خواندن یا مقالاتی را به کاربران نشان دهند. آنها می خواهند وب سایتهایی را ارائه دهند که دارای مقالات و رسانه های جدید و به روز باشد و به خوبی نوشته شده باشد تا مردم درگیر بمانند و بلافاصله سایت را ترک نکنند.

بک لینک

آیا وب سایت های معروف دیگری به این وب سایت پیوند داده اند؟ یکی از مهمترین عواملی که توسط موتورهای جستجو بررسی می شود این است! به این روش فکر کنید هرچه وب سایتهای شناخته شده تری به یک وب سایت پیوند دهند ، شهرت بیشتری در جستجو دارند. این همان مفهموم بک لینک است.

ریسپانسیو بودن

یکیی از معیارهای مهم برای موتور های جستجو ریسپانسیو بودن سایت است. ریسپانسیو بودن به معنی انعطاف پذیری سایت و قابلیت نمایش مناسب برای دستگاه های مختلف است. همانطور که میدانید در دنیای امروز لب تاب ها، تبلت ها و موبایل ها با اندازه ها و برندهای مختلف ارائه می شوند. برای موتورهای جستجو بسیار مهم است که سایت شما در دستگاه های مختلف نمایش اختصاصی و جذابی ارائه دهد. به عبارت دیگر شما باید سایتتان را برای دستگاه های مختلف جداگانه طراحی نمایید.

اینها همه ای عواملی نیستند که موتورهای جستجو برای سفارش نتایج جستجو از آنها استفاده می کنند. هیچ کس فاکتورهای دقیقی را نمی داند زیرا موتورهای جستجو باید آنها را مخفی نگه دارند ، اما تحقیقات مشخص کرده گه اینها مهمترین مواردی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

حرف پایانی

امروز ما سعی کردیم به طور کوتاه و موثر در مورد ”  سئو چیست؟ به زبان ساده ” صحبت نماییم و تعریفی از سئو به شما ارائه دهیم. جهت مطالعه ی   مجموعه مقالات آشنایی با سئو می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

سئو چیست؟ به زبان ساده

SEO چگونه کار می کند؟ 

چرا SEO مهم است

واقعیت پشت پرده ی seo چیست؟ 

 

همچنین جهت سفارش طراحی سایت و سئو (طراحی سایت املاک، طراحی سایت رزرواسیون برای کلینیک ها، هتل ها ، آرایشگاه ها و مراکز خدماتی ، طراحی سایت آموزشگاهی )  یا مشاوره سئو یا مطالعه ی بروزترین مقالات ما میتوانید از اینستاگرام شبکه انیمیشن دیدن نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + پانزده =